[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

آشنایی مختصر با تحصیل در ترکیه

.

تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی

روند تحصیل در ترکیه با تحصیلات‌ ابتدیی (Ilk Ogertim) و از سن هفت‌ سالگی‌ آغاز می‌شود و هشت‌ سال‌ ادامه‌ دارد. سپس‌ تحصیلات‌ دبیرستان‌ (Lise)  شروع‌ می‌شود. مجموع‌ دوره‌ تحصیلات‌ ابتدیی و دبیرستانی‌ یازده‌ الی‌ دوازده‌ سال‌ است. دوره‌ دبیرستان‌ شامل‌ رشته‌های‌ علوم‌ انسانی، ریاضی، فیزیک، فنی‌ و علوم‌ تجربی است. بعد از اتمام‌ دوره‌ ابتدایی می‌توان‌ تحصیلات‌ دبیرستانی‌ را در رشته‌های‌ علوم‌ دینی و هنرستان‌های‌ صنعتی‌ نیز ادامه‌ داد که‌ طول‌ تحصیلات‌ در این‌ رشته‌ها معمولاً‌ دوازده‌ سال‌ است.

در پایان‌ دوره‌ دبیرستان‌ به‌ دانش‌آموزان‌ مدرک‌ دیپلم‌(Lise Diplomasi)   اعطا می‌شود.

‌تحصیلات دانشگاهی

‌برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ کشور ترکیه‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ و گذراندن‌ آزمون‌ سراسری‌ (کنکور) الزامی‌ است. آزمون‌ سراسری‌ برای‌ متقاضیان‌ خارجی‌ و محلی متفاوت‌ است‌ و برای‌ خارجیان‌ به‌ زبان‌های‌ ترکی‌ و انگلیسی‌ و برای‌ مردم‌ ترکیه‌ به‌ زبان‌ ترکی‌ برگزار می‌شود. دروس‌ امتحانی‌ شامل‌ ریاضی، فیزیک، شیمی، معلومات‌ عمومی‌ و هوش‌ است. پذیرش‌ دانشجو در دانشگاه‌ها نیز بر اساس‌ رتبه‌ آنان‌ در آزمون‌ سراسری‌ صورت‌ می‌گیرد.

دوره‌های‌ تحصیلی‌

Ön Lisans Diplomasi .1 شامل‌ دو تا سه‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است.

‌Lisans Diplomasi .2 شامل چهار سال‌ تحصیل‌ و گذراندن‌ حداقل‌ ۱۴۷ واحد است.

Yuksek Lisans Diplomasi .3 شامل دو سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک‌ Lisans Diplomasi  الزامی‌ است. این‌ دوره‌ شامل‌ دو نیم‌ سال‌ کلاس‌ درس‌ و دو نیم‌ سال‌ پایان‌ نامه‌ پژوهشی‌ می‌شود.

‌Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi .4 شامل پنج‌ سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ در رشته‌ دامپزشکی‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است.

‌DOKTORA (Ph.D.) . 5 شامل سه‌ تا چهار سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک‌ Yuksek Lisans Diplomasi  الزامی است.

‌این‌ دوره‌ شامل‌ دو تا چهار نیم‌ سال‌ کلاس‌ درس‌ و حداقل‌ ۴ نیم‌ سال‌ برای‌ پژوهش‌ است. قبل‌ از شروع‌ پژوهش، دانشجو باید امتحان‌ جامع‌ را با موفقیت‌ بگذراند. نوشتن‌ پایان‌ نامه‌ دوره‌ دکترا و دفاع‌ موفقیت‌آمیز از پژوهش‌ انجام‌ شده، شرط‌ اعطای‌ مدرک‌ دکتراست.

نکات مهم برای تحصیل در ترکیه

شروع و یا ادامه تحصیل در ترکیه بسته به مقطع تحصیلی به دو صورت امکانپذیر است:

الف) مقطع دبستان تا پیش از دانشگاه

تحصیل در مدارس دولتی برای دانش آموزان ترک و خارجی ها رایگان است و مدارس خصوصی شهریه دارد که بر اساس مدارس و سرویس های مختلف متفاوت میباشد .

school4-qpr

دوره ابتدایی ۴ سال، دوره راهنمایی ۴ سال و دوره متوسطه ۴ سال میباشد. زبان رسمی برای تدریس تمام دروس زبان ترکی باشد. دانش آموزانی که با زیان ترکی آشنایی ندارند هم میبایست به مرور زمان و در کنار دیگر دانش آموزان، زبان ترکی را فرا بگیرند زیرا تمام امتحانات به زیان ترکی خواهد بود.

در مدارس دولتی زبان انگلیسی مانند یکی از دروس تدریس میشود، اما مدارس خصوصی به آموزش زبان های خارجی اهمیت بیشتر میدهند و گاهی به جز زبان انگلیسی، دو یا سه زبان دیگر را نیز در برنامه آموزش خود دارند .

بعد از سال چهارم دبیرستان دانش آموزان میباست امتحان نهایی بدهند و برای ورود به دانشگاه آماده شوند. شرط ورود به دانشگاه قبویل در این امتحانات میباشد و بسته به نمراتی که در دروس مختلف کسب می کنند دانش آموز می تواند در رشته های مختلف دانشگاهی ثبت نام کنند.

غیز از دانشگاه آزاد آناتولی برای ورود به مابقی دانشگاهها  ، دانش آموزان میبایست از طریق آزمون ورودی وارد دانشگاهها شوند

نکات ضروری برای ادامه تحصیل دانش آموزان

۱- برای شروع یا ادامه تحصیل دانش آموز در ترکیه، اولیا دانش آموز میبایست دارای یکی از انواع اقامتهای ترکیه باشند

۲- قبل از ثبت نام میبایست معادلسازی (Denklik) مقطع تحصیلی دانش آموز انجام شود.

۳- سپس امور اقامتی دانش آموز از طریق اداره امنیت پیگیری و میبایست کدملی (TC Kımlık) ترکیه برای دانش آموز دریافت گردد.

۴- تشریفات لازم برای ثبت نام در مدرسه انجام میگیرد.

ب) مقاطع دانشگاه به بالا

۱- داوطلبان برای ورود به دانشگاههای ترکیه می‌باید دارای مدرک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه باشند و یا دانش آموز سال آخر تلقی شوند.

۲- داوطلبان ورود به دانشگاههای ترکیه میباید تابعیت خارجی داشته و یا در صورت وجود دو تابعیتی میتواند هموطن یکی از کشورهای ترکیه یا جمهوری ترک نشین قبرس باشد.

۳- افرادی که خارجی بوده ولی به جهت آیین نامه انضباطی از یکی از دانشگاهها و یا موسسات آموزش عالی اخراج شده باشند، نمیتوانند به عنوان دانشجوی خارجی و داوطلب ورود به دانشگاههای ترکیه برشمرده شوند.

۴- از تمامی‌دانشجویان خارجی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاههای کشور میباشند، میبایستی مدرک دال بر احاطه و آشنایی کامل به زبان ترکی استانبولی اخذ شود که این درخواست در میان شرایط جذب دانشجوی خارجی مد نظر قرار گرفته و مدرک معتبر مربوط به آن که نشان دهنده سطح آشنایی دانشجوی خارجی به زبان ترکی است، در کنار سایر مدارک در هنگام ثبت نام درخواست شود.

۵- مهمترین مدارک مورد نیاز شامل موارد ذیل میباشد:

۵-۱) دیپلم ۳ ساله (برای دوره های کاردانی و کارشناسی)

۵-۲) مدرک پیش دانشگاهی (برای دوره های کاردانی و کارشناسی)

۵-۳) برگه معادلسازی مدرک تحصیلی (برای دوره های کاردانی و کارشناسی)

۵-۴) ریزنمرات کل ۴ سال دبیرستان (برای دوره های کاردانی و کارشناسی)

۵-۵) ترجمه پاسپورت

۵-۶) مدرک زبان ترکی (Tomer) یا زبان انگلیسی (Toefl)

۵-۷) دانشنامه لیسانس (برای دوره های کارشناسی ارشد)

۵-۸) ریزنمرات دانشگاه (برای دوره های کارشناسی ارشد)

به غیر از مدارک لیست شده، ممکن است دانشگاه متناسب با نوع رشته مدارک دیگری نیز درخواست کند

کلاسهای آموزش زبان ترکی (تومر) TÖMER

آموزش زبان ترکی - تومر Tomer - خدمات مشاوره رز

لیست دوره های تعریف شده برای سال ۲۰۱۵ بهمراه تنوع برگزاری (روزانه، فشرده، آخر هفته) با ذکر قیمت دوره ها در ذیل میتوانید مشاهده کنید

لیست کامل دوره های آموزش زبان ترکی (تومر) دانشگاه آیدین - خدمات مشاوره رز
لیست کامل دوره های آموزش زبان ترکی (تومر) دانشگاه آیدین – خدمات مشاوره رز

زمانبندی برگزاری دوره های جدید آموزش زبان ترکی (تومر) دانشگاه آیدین برای سال ۲۰۱۵

برنامه زمانبندی شروع کلاسهای تومر دانشگاه آیدین
برنامه زمانبندی شروع کلاسهای تومر دانشگاه آیدین – خدمات مشاوره رز

نحوه دریافت اقامت دانشجویی برای دوره های تومر

ابتدا میبایست Acceptance Letter (نامه پذیرش) از مرکز آموزش زبان تومر دانشگاه آیدین گرفته میشود، که برای دریافت این برگه، مبلغ ۳۵۰ دلار به حساب مرکز تومر دانشگاه واریز میکنید. این مبلغ پس از ورود شما به ترکیه و ثبت نام قطعی در مرکز تومر به عنوان بخشی از هزینه کلاسها در نظر گرفته خواهد شد.

پس از دریافت این برگه، باید برگه را به سفارت ترکیه در ایران (تهران، ارومیه، تبریز، مشهد) ببرید تا ویزای دانشجویی یک ساله یا شش ماهه بسته به نوع کلاس و دوره انتخابی تومر شما، برایتان صادر و در پاسپورت درج شود.

پس از گرفتن ویزا و اعزام به ترکیه، با گرفتن برگه تاییدیه دوم از مرکز تومر دانشگاه آیدین به اداره امنیت (Emniyet) مرکزی استانبول مراجعه و نسبت به تایید ویزای یکساله اقدام میکنید.

دانشگاه آیدین – استانبول

معرفی دانشگاه

دانشگاه آیدین استانبول ( İstanbul Aydın University) یک دانشگاه غیردولتی و معتبر ترکیه است که در مقاطع کاردانی تا دکترا به زبان های انگلیسی و ترکی دانشجو تربیت میکند. این دانشگاه که در یکی از بهترین مناطق استانبول با نام فلوریا و در نزدیکی فرودگاه بین المللی آتاتورک واقع شده است، دارای پردیسی زیبا و دانشجوپسند با دسترسی آسان به کلیه نقاط و مرکز شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل شهری (اتوبوس، متروبوس، تراموا و مترو) میباشد.

مدارک صادره از سوی این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت قطعی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشروط به انتشار یک مقاله و احراز معدل ۳ از ۴ مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری ایران است.

گروه خدمات مشاوره رز بصورت رسمی با کد نمایندگی TR-1037 دارای دفاتر فعال در شهرهای استانبول، تهران و ازمیر بوده، و شما را از لحظه مشاوره در ایران تا استقرار در دانشگاه همراهی مینماید.

دانشگاه استانبول آیدین - خدمات مشاوره رز
خدمات مشاوره رز نماینده رسمی پذیرش دانشگاه استانبول آیدین – دومین دانشگاه خصوصی ترکیه با ارائه مدرک قابل قبول در اتحادیه اروپا

دپارتمانها و گروههای آموزشی دانشگاه

دوره های آمادگی زبان

ترکی استانبولی در ۶ سطح مختلف تا یک سال تحصیلی کامل (۹ ماه) و دوره آمادگی زبان انگلیسی به مدت یک یا دو نیمسال تحصیلی

دوره های کاردانی و فنی-حرفه ای (۲ ساله)

حسابداری و مالیات، مترجمی کاربردی انگلیسی-ترکی، مترجمی کاربردی روسی-ترکی، مترجمی کاربردی اسپانیایی-ترکی، مرمت معماری، تکنولوژی اتومبیل، حسابداری و بیمه، مدیریت دفترداری و کمک مدیری، مدیریت بازگانی**، کودکیاری، مد و طراحی نساجی، تجارت خارجی*، تکنولوژی مواد غذایی، طراحی گرافیکی، مراقبت و زیبایی مو، برنامه نویسی کامپیوتر**، فنآوری کامپیوتر*، مدیریت تشریفات، تشریفات، مدیریت منابع انسانی، فنآوری های امنیت اطلاعات*، زرگری و طراحی جواهرات، بهداشت و امنیت کارگری، طراحی مناظر و محیط زیست، لجستیک، بازاریابی، چاپ و فنآوریهای انتشارات، عکاسی و ویدئو، روباط عمومی و تبلیغات، مدیریت مستغلات، برنامه نویسی رادیو و تلویزیون، طراحی کفش، توریسم و راهنمایی، روزنامه نگاری و انتشارات اینترنتی (در دست تصویب)، زبانهای خارجی برای اهداف ویژه، دوره های آمادگی زبان (۱ ساله) عربی، انگلیسی، روسی و اسپانیایی

دوره های کارشناسی (۴ ساله)

دانشکده علوم: زبان و ادبیات انگلیسی، ریاضیات، روانشناسی، آمار، زبان و ادبیات ترکی

دانشکده مهندسی و معماری: معماری، مهندسی صنایع غذایی، طراحی داخلی، مهندسی مکانیک، مهندسی نساجی، مهندسی کامپیوتر*، مهندسی برق والکترونیک*، مهندسی صنایع*، مهندسی نرم افزار*

دانشکده اقتصاد و بازرگانی: حسابداری و امور مالی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد و امور مالی، بازرگانی بین المللی، مدیریت بازرگانی*، کارشناسی دو مدرکه مدیریت بازرگانی*، علوم سیاسی و روابط بین الملل*

دانشکده هنر: دراما و بازیگری، مد و طراحی نساجی، طراحی گرافیکی، مدیریت صحنه و نمایش

دانشکده ارتباطات: روزنامه نگاری، روابط عمومی و تبلیغات، رادیو و سینما و تلویزیون، طراحی ارتباطات تصویر (دیداری)

دانشکده علوم تربیتی: تربیت معلم کامپیوتر و فنآوریهای آموزشی، تربیت معلم زبان انگلیسی، تربیت راهنما و مشاور روانشناسی، تربیت معلم ابتدایی

دانشکده حقوق: حقوق

دانشکده دندانپزشکی: دندانپزشکی

دوره های کارشناسی ارشد (۲ ساله)

انستیتو علوم اجتماعی: حسابداری و حسابرسی*، بانکداری و بیمه، مدیریت بازرگانی**، تجارت الکترونیک (غیرحضوری)، زبان و ادبیات انگلیسی*، اقتصاد بین الملل**، مدیریت محلی و غیرمتمرکز، مدیریت منابع انسانی، مدیریت اجرایی (MBA)**، علوم سیاسی و روابط بین الملل*، بازاریابی استراتژیک و مدیریت برند، مدیریت کیفیت و سیستمهای تضمین کیفیت

انستیتو علوم و مهندسی: معماری، طراحی معماری، مهندسی کامپیوتر، انفورماتیک، تکنولوژیهای آموزش ITبنیاد، طراحی شهری

دوره های دکترا (۳ ساله)

 مدیریت اجرایی*، زبان و ادبیات انگلیسی*، مهندسی صنایع غذایی*

 

هزینه های آموزشی دانشگاه استانبول آیدین - خدمات مشاوره رز
هزینه های آموزشی دانشگاه استانبول آیدین با احتساب تخفیف برای دانشجویان خارجی – خدمات مشاوره رز

سایر هزینه ها: هزینه زندگی دانشجویی در استانبول ماهانه حدوداً ۵۰۰ دلار میباشد. قابل ذکر است که براساس قرارداد فی مابین گروه مشاوره رز و دانشگاه استانبول آیدین هیچ هزینه ای بابت مشاوره و پذیرش از دانشجو اخذ نمیشود و کلیه پرداختی دانشجو به دانشگاه مطابق جدول فوق و به حساب مستفیم دانشگاه پس از ثبت نام صورت میپذیرد.

دانشگاه مدیترانه شرقی – فاماگوستا قبرس

قرارداد همکاری مشترک فیمابین گروه خدمات مشاوره رز و دانشگاه مدیترانه شرقی واقع در منطقه فاماگوستای قبرس شمالی در مورخه ۲۸/۱۲/۲۰۱۴ منعقد و از اول ژانویه ۲۰۱۵ قابل اجراست.

معرفی دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) ،  دارای بیش از ۵۰ گروه آموزشی بوده و از لحاظ رده بندی علمیمعتبرترین دانشگاه قبرس ، و یکی از معتبرترین دانشگاههای خاورمیانه  که مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ایران نیزمی باشد.

طبق آخرین رتبه بندی دانشگاههای جهان اعلام شده در ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ میلادی توسط سازمان وبومتریکس، رتبه جهانی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس در بین بیش از سیزده هزار دانشگاه شرکت کننده در این رتبه سنجی ۱۰۲۵ می باشد

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس دارای سه ستاره از QS هست . همانطور که می دانید این سیستم یک روش جدید جهانی برای رتبه بندی دانشگاههای معتبر جهان هست که بر اساس آن به معیارهای مختلف آموزشی، امکانات، تحقیقات و … بین ۱ تا ۵ ستاره اعطا می شود. میانگین تمام این ستاره ها رتبه جهانی دانشگاه را مشخص می کند. رتبه سه ستاره دانشگاه مدیترانه شرقی EMU را اینجا ببینید

تمامی دانشگاه های معتبر اروپا ، کانادا ، استرالیا ، و آمریکا مدرک اخذ شده از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس را تأیید کرده و با توجه به اعتباراین دانشگاه ، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی قادر به انتقال و ادامه تحصیل از این دانشگاه به معتبرترین دانشگاه های جهان هستند

امکانات دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

دانشگاه EMU دارای یک مرکز فعالیتهای فوق برنامه برای دانشجویان است که برنامه های مختلف از شنا و غواصی و رباتیک و نوازندگی سازگرفته تا ستاره شناسی و رقص وعکاسی و نقاشی و آموزش زبانهای یونانی و شرقی و … را شامل می شود. نگران نباشید اهل هر فنی باشید اینجا به شما خوش آمد می گویند.
دانشگاه EMU دارای یکی از مجهزترین کتابخانه های دانشگاهی در اروپا می باشد که به دوصورت حضوری و اینترنتی منابع علمی را از سراسر جهان و بروز شده در اختیار دانشجویان و اساتید قرار میدهد
دانشگاه EMU قبرس دارای مرکز درمانی مجهز و رایگان جهت دانشجویان: خدمات درمانی این مرکز شامل بخش های چشم پزشکی،پزشکی عمومی،ارتوپدی،گوارش حلق و بینی،روان شناسی و غیره می باشد.
دانشگاه EMU دارای ۳۰ مرکز پژوهشی می باشد
دانشگاه EMU دارای ۸۰ کارگاه دانشجویائی همراه با اینترنت می باشد
دانشگاه EMU دارای پرتال دانشجوئی قابل دسترس از طریق اینترنت برای دانشجویان و والدین جهت دریافت اطلاع از وضعیت تحصیلی فرزندانشان می باشد. کلیه مراحل انتخاب واحد و حذف و اضافه از طریق پرتال قابل انجام است
دانشگاه EMU دارای۱۲ بلوک خوابگاه در فضای داخل دانشگاه و چندین خوابگاه خصوصی در خارج محوطه دانشگاه دارای مالکیت خصوصی بوده که با دانشگاه EMU همکاری می کنند
دانشگاه EMU دارای سالن های ورزشی سربسته و سرباز:
مجتمع ورزشی سر بسته با ظرفیت ۳۵۰۰ نفر
زمین های ورزشی سر بازبا مساحت۶۶۰۰۰ متر مربع
استادیوم فوتبال و دو میدانی با ظرفیت ۵۰۰۰ نفر
۱۶ تیم ورزشی در رشته های مختلف

دانشگاه EMU دارای چندین رستوران در فضای داخل دانشگاه وهمچنین یک یا دو کافه تریا برای هر دانشکده می باشد . رستونها همه نوع غذا علی الخصوص غذاهای ایرانی را هم سرو می کنند که نسبت به بیرن از دانشگاه ارزانتر هم هست

رشته های موجود در مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

در زیر لیست کامل دوره های کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) بصورت انگلیسی و فارسی را مشاهده می کنید. این لیست در ژانویه سال تحصیلی ۲۰۱۴ به روز شده است

برنامه های مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی به تفکیک دانشکده در سال تحصیلی ۲۰۱۴ – ۲۰۱۳

دانشکده بازرگانی و اقتصاد دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– مدیریت بازرگانی
– بازرگانی و تجارت بین الملل
– مدیریت سیستم های اطلاعاتی
– مدیریت بازاریابی
– مدیریت منابع انسانی
– اقتصاد
– روابط بین الملل
– مطالعات اروپا
– بانکداری و امور مالی
– بانکداری و امور مالی اینترنتی
– امور مالی بین الملل
– امور مالی
– بانکداری و بیمه
– علوم سیاسی
– مدیریت عمومی (علوم سیاسی)

دانشکده فنی مهندسی دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– مهندسی عمران
– مهندسی صنایع
– مهندسی مدیریت
– مهندسی برق و الکترونیک
– مهندسی سیستم های اطلاعاتی
– مهندسی مکانیک
– مهندسی مکاترونیک
– مهندسی کامپیوتر
– مهندسی نرم افزار کامپیوتر

دانشکده علوم و هنر دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– مطالعات انگلیسی
– مطالعات مدیترانه شرقی
– زبان و ادبیات انگلیسی
– تاریخ
– باستان شناسی و تاریخ هنر
– کارشناس موسیقی در عملکرد موسیقی
– فلوت
– پیانو
– گیتار
– ویولا
– ویولون
– کارشناس موسیقی در عملکرد صدا
– ویولون سل
– بیولوژی مولکولی و ژنتیک
– سیستم های اطلاعاتی (I.S)
– ریاضی
– ریاضی کاربردی و علوم کامپیوتر
– آمار
– روانشناسی
– ترجمه و تفسیر

دانشکده معماری دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– معماری
– معماری داخلی
– طراحی صنعتی
– طراحی شهری
– طراحی شهری و معماری مناظر

دانشکده آموزش دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– ارتباطات و مطالعات رسانه ای
– رادیو تلویزیون و فیلم
– روزنامه نگاری
– روابط عمومی و تبلیغات
– هنرهای تجسمی و ارتباطات بصری

مدرسه مدیریت هتلداری و توریسم دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– مدیریت مراکز تفریحی
– مدیریت هتل داری و جهانگردی

دانشکده ارتباطات دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– روزنامه نگاری
– روابط عمومی و تبلیغات
– مطالعات در رادیو،تلویزیون و فیلم
– هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات تصویری

مدرسه علوم کاربردی دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– امور مالی و بانک داری
– مدیریت منابع انسانی
– تجارت و بازرگانی بین الملل
– سیستم های اطلاعات مدیریت

مدرسه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU)

– فن آوری اطلاعات و ارتباطات

رشته های موجود در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقی به دو صورت با پایان نامه و بدون پایان نامه ارائه می شود.

در زیر لیست کامل دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) بصورت انگلیسی و فارسی را مشاهده می کنید.این لیست در سپتامبر سال تحصیلی ۲۰۱۴ به روز شده است

شرایط و ساختار دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقی

کمترین واحدهای درسی برای دوره کارشناسی ارشد با پایان نامه ۷ درس (۲۱ واحد درسی) و یک درس سمینار بدون واحد است. دانشجو ملزم به آماده کردن پایان نامه تحت راهنمایی عضوی از هیات علمی دانشکده و دفاع شفاهی از پایان نامه خود می باشد.

کمترین واحدهای درسی برای دوره کارشناسی ارشد بدون پایان نامه ۱۰ درس (۳۰ واحد درسی) علاوه بر پروژه ی پایان دوره ( پروژه فارغ التحصیلی) است و اگر دانشجو مایل به انجام پروژه ی پایان دوره نباشد ملزم به گذراندن ۱۴ درس (۴۰ واحد درسی) می باشد.

دانشجویانی که در دوره ی کارشناسی ارشد با پایان نامه به صورت تمام وقت ثبت نام کرده اند حداقل ۲ و حداکثر ۴ ترم درس خواهند خواند. دوره ی کارشناسی ارشد بدون پایان نامه می تواند حداقل طی ۱۲ ماه یا حداکثر ۴ ترم به اتمام برسد.

دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد نیمه وقت باید حداقل ۳ و حداکثر ۶ ترم تحصیل کنند

شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

توجه: کلیه دانشجویان ایرانی پذیرفته شده در دانشگاه قبرس (به شرط معدل) مشمول دریافت بورسیه ۵۰ درصدی شهریه خواهند بود

شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه EMU مبلغ بین ۱۸۵۰ تا ۲۳۲۰ دلار (با احتساب بورسیه نیم بها) در هر ترم تحصیلی می باشد که برای رشته های مختلف مهندسی و علوم متفاوت است. شهریه رشته های مهندسی بیشتر و رشته های علوم انسانی و علوم پایه و هنر و مدیریت کمتر است. لازم به ذکر است دانشجویان سایر کشورها دو برابر قیمتهای فوق را پرداخت می نمایند و این بورسیه شامل دانشجویان ایرانی و معدودی از کشورهای دیگر است. برای اطلاع از چگونگی تخصیص تخفیف شهریه و بورس به شرایط بورسیه مراجعه نمائید

شهریه رشته پزشکی دانشگاه emu
شهریه  رشته پزشکی دانشگاه EMU  هر ترم  ۷۹۰۰ دلار می باشد که قابل پرداخت در ۴ قسط در طول هر ترم می باشد. برای رشته پزشکی بورسیه در نظر گرفته نشده است

شهریه رشته داروسازی دانشگاه emu
شهریه رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی  بدون برخورداری از بورسیه ترمی ۵۶۰۰ دلار می باشد ولی با احتساب بورسیه ۵۰ درصدی، دانشجو در هر ترم نصف مبلغ فوق یعنی ۲۷۵۰ دلار پرداخت خواهد کرد. شهریه هر ترم قابل پرداخت در ۴ قسط در طول  ترم می باشد

شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقی EMU
شهریه دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقی بدون احتساب بورسیه،  هر ترم مبلغ ۲۴۵۰ دلار آمریکا است. در صورت  برخورداری از بورسیه نیم بها، دانشجو  نصف مبلغ فوق یعنی  ۱۲۵۰ دلار را در هر ترم پرداخت می نماید. برای اطلاع از چگونگی تخصیص تخفیف شهریه و بورس به شرایط بورسیه مراجعه نمائید

شهریه مقطع دکتری دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

برای تحصیل در دوره دکتری به ازای هر درس ۱۰۴۷ دلار شهریه در نظر گرفته شده است کل دوره دکتری بسته به رشته مورد نظر بین ۶ تا ۸ درس را شامل می شود و دانشجو قادر به اخذ ۱ یا دو درس در هر ترم در دوره دکترا است. شهریه دوره های دکتری دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شامل بورسیه نمی باشد ولی در صورت پذیرش بعنوان دستیار مبلغ قابل توجهی بعنوان تخفیف از این شهریه کسر خواهد شد. برای اطلاع از چگونگی تخصیص تخفیف شهریه برای دوره های دکتری به شرایط بورسیه مراجعه نمائید

بورسیه و تخفیف شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

کلیه متقاضیان ایرانی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و داروسازی که برای اخذ پذیرش دانشگاه مدیترانه شرقی در ترم بهار ۲۰۱۵ اقدام نمایند مشمول تخفیف ۵۰ درصدی شهریه دانشگاه EMU خواهند بود

شرایط اعطای بورسیه به داوطلبان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقیبصورت ذیل می باشد

بورسیه دوره های کارشناسی، مهندسی و داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)
– بدون در نظر گرفتن معدل مشمول ۵۰ درصد تخفیف شهریه قطعی خواهد بود.
بورسیه دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)
بدون در نظر گرفتن معدل مشمول ۵۰ درصد تخفیف شهریه قطعی خواهد بود.
با توجه به سوابق کاری و سوابق تحصیلی، دانشجو می تواند برای استادیاری اقدام نماید.

۱- در صورت کسب استادیاری پاره وقت ۵۰ درصد تخفیف شهریه دانشگاه و ۴۵۰ لیر حقوق ماهیانه به دانشجو تعلق میگیرد.
۲- در صورت کسب استادیاری تمام وقت ۱۰۰ درصد تخفیف شهریه دانشگاه و ۹۰۰ لیر حقوق ماهیانه به دانشجو تعلق میگیرد.

بورسیه دوره دکتری دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)
به دانشجویان متقاضی دکتری دانشگاه مدیترانه شرقی بورسی تعلق نمی گیرد ولی با توجه به سوابق کاری و تحصیلی، دانشجو می تواند میتواند برای استادیاری اقدام نماید.

۱- در صورت کسب استادیاری پاره وقت ۵۰ درصد تخفیف شهریه دانشگاه و ۴۵۰ لیر حقوق ماهیانه به دانشجو تعلق میگیرد.
۲- در صورت کسب استادیاری تمام وقت ۱۰۰ درصد تخفیف شهریه دانشگاه و ۹۰۰ لیر حقوق ماهیانه به دانشجو تعلق میگیرد.

میزان بورسیه توسط هیئت ارزیابی بورس دانشجویان در دانشگاه مدیترانه شرقی با توجه به شایستگی و سوابق درسی و ریز نمرات تعیین می شود
بر اساس تصمیمات هیئت، متقاضی ممکن است از ۲۵% یا ۵۰% کاهش در شهریه بر خوردارباشد.

در هر نیمسال تحصیلی ۲متقاضی از هر کشور از ۱۰۰%بورسیه برخوردار خواهند شد. همچنین در صورت کسب معدل A در هر نیمسال تحصیلی به هر دانشجو ۵۰ درصد از شهریه از طرف دانشکده تخفیف داده خواهد شد که اگر قبلا از تخفیف شهریه استفاده کرده باشد جمعا هیچ مبلغی برای شهریه ترم بعد پرداخت نخواهد کرد.

تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیهتحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – تحصیل در ترکیه – 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]

خدمات حقوقی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

وکیل املاک

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات دانشجویی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات ترجمه رسمی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات بیمه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.