[vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

املاک ترکیه

مسلما بازار املاک ترکیه نیز همچون بازار املاک ایران  نیاز به یک  مجموعه از متخصصین در امور فنی و حقوقی دارد تا با بررسی مدارک و مستندات املاک، کیفیت فنی ساخت، سوابق سازنده یا فروشنده و پیشبینی مشکلات احتمالی و همچنین شرایط خریدار، بهترین گزینه را در اختیار خریدار قرار دهد و در کنار ایشان کل مراحل خرید را طی نماید. این نیاز برای خریداران با تابعیت کشور بیگانه دو چندان میشود زیرا مراحل متعدد بیشتری در امر خرید وجود دارد که مختص خریداران خارجی میباشد.

قرارداد خریدار با فروشنده یا شرکت سازنده مهمترین مرحله خرید است زیرا این قرارداد تا مرحله دریافت سند که در واحدهای آماده حداقل سه ماه و در واحدهای پیش فروش تا ۲ سال طول میکشد معتبر ترین مدرک خرید است که  حتی  شامل قوانین ارث و میراث کشور ترکیه می شود.  با توجه به شفافیت قوانین کیفری و حقوقی ترکیه، عمده مشکلات پیش آمده برای خریداران املاک ترکیه، نه از بابت عدم تمکین فروشنده از تعهدات،  بلکه از گنگ بودن تعهدات در قرارداد است.  تخصص ما در این مرحله بیشترین تمایز را با بنگاههای املاک ترکیه دارد.

بزرگترین خدمت ما به ایرانیان، هدایت خریداران املاک ترکیه به یک مسیر امن و مطمئن و پشتیبانی آنها در طی این مسیر میباشد.

ما نگرانیهای خریداران ایرانی املاک را درک میکنیم و با مشکلات احتمالی که در آینده گریبانگیر ایشان خواهد شد آشنا هستیم و کلیه تمهیدات حقوقی را در تنظیم مفاد قرارداد، فروش و دریافت تضمین در برابر مبالغ پرداختی بکار خواهیم بست و تا زمان دریافت سند، شما پشتیبانی ما را خواهید داشت.

یکی دیگر از موضوعاتی که اخیرا به خدمات ما اضافه شده “ مشاوره به خریداران املاک سایر فروشنده ها ” میباشد.

بازار املاک ترکیه بسیار گسترده و متنوع بوده و این حق خریدار است تا از منابع مختلف به دنبال خرید ملک مورد پسند خود باشد.

خدمات مشاوره ما، مشروط به خرید از ما نمیباشد. یعنی اگر از طریق سایر همکاران موفق به یافتن خانه مورد نظر خود شدید وکیل حقوقی ما میتواند بعنوان نماینده خریدار در زمان امضای قرارداد و پرداخت مبالغ خرید در کنار شما باشد.

پس از دریافت سند نیز، این شرکت  شما را درمبله کردن منزل، دکوراسیون داخلی، دریافت اقامت، فروش مجدد، اجاره ملک و … همراهی خواهد نمود و خدمات پس از فروش،  بدون هیچ محدودیت زمانی به خریداران املاک  عرضه خواهد شد.

مراحل خرید املاک از ترکیه

*   اولین قدم خرید را شما در کشور ایران بر خواهید داشت و با مشاهده دهها گزینه فروش در سایت www.emlak.ir و پس از کسب اطلاعات کافی از پروژه مورد نظرتان از طریق سایت، ایمیل، تماس تلفنی یا حضوری،  یک سفر چند روزه به شهر مقصد در ترکیه  را  تدارک خواهید دید . ( پیشنهاد ما ثبت نام در تورهای مسافرتی است تا از خدمات ترانسفر فرودگاهی و هزینه ارزانتر بهره مند شوید و ما ما میتوانیم چند آژانس مسافرتی مناسب به شما معرفی کنیم )

*   شما با نرم افزارهای ارتباطی viber  ,  tango  ,  wechat  ,  whatsup  ,  line  میتوانید با شماره ۰۰۹۰۵۳۴۰۵۴۲۴۵۱  تماس گرفته و بصورت رایگان سئولات خود را مطرح و هماهنگیهای لازم را  انجام  دهید .

*   بهتر است حداقل یک هفته قبل از عزیمت، ما را از تاریخ مسافرت،  زمان حضورتان در شهر و آدرس و مشخصات محل اقامتتان و سایر اطلاعات سفرتان که از شما سئوال خواهد شد، مطلع نمائید .

*   قدم اول شما در ترکیه، حضورتان در دفتر شرکت با هماهنگی و تعیین وقت قبلی می باشد . آدرس دفتر شرکت در بخش درباره ما و تماس با ما قید شده است . در مورد انتخاب مناسبترین مسیر به دفتر از محل اقامتتان با کادر فارسی زبان ما هماهنگ خواهید شد و در صورت نیاز پرسنل ما بدنبال شما می آیند . شما یک جلسه یک ساعته با کارشناس و مشاور املاک شرکت در دفتر این شرکت خواهید داشت و ایشان پس از دریافت اطلاعاتی نظیر گزینه انتخابی شما، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما، زمانبندی پرداخت مبلغ خرید و …  راهنمائیها و اطلاعات ضروری در امر خرید را با شما مطرح خواهند کرد . ( این اطلاعات نقش بزرگی در تصمیمات شما خواهد داشت )

*  باتفاق نماینده شرکت از پروژه مورد نظر یا خانه دست دوم مطابق شرایط شما بازدید خواهید نمود ( این بازدید ممکن است شامل چند پروژه نیز بشود ).

*  مرحله بعدی رزرواسیون واحد مورد پسند است که معمولا با پرداخت حدود ۳۰۰۰ دلار  بیعانه ( این مبلغ در هر پروژه متفاوت است ) انجام میشود .

 *  بعد از انتخاب خانه جدیدتان، شما یک قرار داد جدید با شرکت سازنده  امضا می کنید. این قرار داد  به صورت قانونی بسته  میشود و هر دو طرف قرارداد می توانند اقدام به اقامه دعوی بر اساس قوانین حقوقی ترکیه  نمایند.  از تاریخ امضا ، این ملک مشمول قوانین میراث در ترکیه شده و ملک حتی بدون اخذ سند مالکیت رسمی، به وراث مالک منتقل می شود. ( در صورت دست دوم بودن ملک، قرارداد در دفتر  شرکت ما و با امضای قولنامه رسمی و اخذ تضمینات رسمی از فروشنده در قبال دریافت مبلغ بیعانه انجام میشود ) .

 *   تیم ما شما را به اداره مالیات برده و شما یک کد ثبت مالیاتی دریافت می کنید که برای سند مالکیت و حساب بانکی (چنانچه شما مایل به افتتاح آن باشید) لازم است.

 *  ما همچنین با شما به یک مشاور قانونی مراجعه خواهیم کرد که کپی پاسپورت شما را ترجمه خواهد کرد و سپس به یک دفتراسناد رسمی برای تایید ترجمه خواهیم رفت.

  *  شرکت سازنده  به عنوان فروشنده ،در دفتر ثبت املاک در (مرکز ناحیه) درخواست سند مالکیت خواهد کرد. زمانی که ما تاییدیه درخواست را گرفتیم شما دو انتخاب خواهید داشت:

 *  ما به شما اطلاع خواهیم داد که مدارک به نام شما منتقل شده است و شما می توانید به ترکیه آمده و سند مالکیت را امضا کنید  یا اگر بخواهید می توانید به یک مشاور حقوقی (وکیل) یا ما وکالت بدهید که در دفتر ثبت املاک به جای شما امضا کرده و هنگامی که برای شما مساعد باشد برای گرفتن سند به ترکیه بیایید.

*  تبریک ، شما مالک قانونی ملک هستید و می توانید آن را اجاره داده یا مجددا بفروشید .

 *  طبق قوانین و مقررات فروش املاک به اتباع خارجی، تکمیل ثبت ملک و دریافت سند تقریبا سه ماه طول می کشد.

تبصره : طبق آخرین قانون، در صورتی که از یک مجتمع،  قبلا حداقل یک فروش به یک تبعه غیر ترک انجام شده باشد، نیازی به استعلام نبوده و سند ظرف ۴۸ ساعت زده میشود .

*  شما باید یک تا دو روز ( بسته به شهری که از آنجا خرید می کنید ) برای مراجعه اداره مالیات ، بانک ، ترجمه و دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید و اگر برای امضای سند ملک به ترکیه می آیید حداقل یک روز برای تکمیل مراحل اداری و یک روز برای درخواست اشتراک آب و برق اختصاص دهید.

 *  شما به پاسپورت خود و شش عکس اندازه پاسپورت لازم دارید. ( امکان ترجمه و تصدیق پاسپورت در ایران وجود دارد )

*  تیم خدمات بعد از فروش همیشه کنار شما خواهد بود و شما را در تمامی مراحل یاری خواهند کرد تا شما در ترکیه  احساس راحتی کرده و آرامش خیال داشته باشید.

سئوالات متداول

[su_accordion]

۱ – چگونه مطمئن شوم که ملکی را گران نمی خرم ؟

سازندگان معتبر و مورد تایید ما در هر دوره ۳ ماهه ( گاهاً بیشتر یا کمتر ) اقدام به ارائه لیست قیمت جدید محصولات خود مینمایند که این قیمتها با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه و استقبال خریداران بطور میانگین ۲۰% در هر نیمسال  افزایش می یابد . این لیست در اختیار کل آژانسهای املاک و دولت ترکیه قرار میگیرد  و بهیچ وجه آپارتمانی خارج از لیست قیمت فروخته نمی شود

۲ – برای سود بیشتر در امر خرید مسکن در ترکیه شما چه نوع خریدی را پیشنهاد میکند؟

سودآور ترین خرید برای ایرانیان پیش خرید از سازندگان معرفی شده توسط کارشناسان ما است .

کارشناسان ما علاوه بررسی اعتبار مدارک  پروژه ، مالکیتها، استعلام از شهرداری ، اداره ثبت و سایر ارگانهای دخیل در صدور سند و ارزیابی سوابق شرکت سازنده، موقعیت و پتانسیل های پروژه ها را برای ارزش افزوده در آینده مطالعه مینمایند ( مثلا برنامه گسترش شبکه مترو در ۵ سال آینده یا سایر خدمات شهری که در آینده توسط شهرداری یا شرکتهای خصوصی انجام خواهد گرفت ) و سودآور ترین  پروژه ها را به مشتری معرفی میکند .

۳– آیا امکان دریافت سند قبل از اتمام پروژه وجود دارد؟

بله در بعضی پروژه ها خریدار میتواند قبل از اتمام پروژه ، سند ملک خود را دریافت نموده و از مزایای قانونی خرید املاک در ترکیه نظیر اخذ اقامت  بهره مند گردند .

۴- آیا وام بانکی به خریدار تعلق میگیرد؟

خریدار به دو طریق میتواند از وام خرید استفاده نماید و پرداخت بخشی از ثمن معامله را به آینده موکول  کند:

  1. دریافت وام از شرکت سازنده ملک
  2. دریافت وام از بانکهای کشور ترکیه

برای خریداران حقیقی با پاسپورت ایرانی، متاسفانه امکان اخذ وام از بانکهای ترکیه ممکن نمی باشد ولی  بخشی از سازندگان تسهیلاتی را در پرداخت کل مبلغ خرید در نظر گرفته اند( گزینه شماره ۱ ) .

خریدار میتواند با پرداخت درصد مشخصی از کل قیمت خرید، باقیمانده را یا بطور ماهیانه پرداخت کند ( این اقساط میتواند حتی پس از تحویل ملک  ادامه یابد ) و یا خریدار ملک خود را برای مدت زمان مشخصی به سازندهٔ ملک اجاره دهد. درآمد حاصله از این نوع اجاره بعنوان باقیماندهٔ مبلغ خرید محسوب می شود.

۵– آیا سایت شما در مرکز شهر استانبول ملک برای فروش دارد؟

بله، ما در جهت پوشش خواسته های مشتریان در اکثر مناطق استانبول ملک برای فروش داریم. ولی  بعلت قدیمی بودن و وجود آثار تاریخی زیاد در شهر استانبول، محدودیتهای زیادی از سوی سازمان UNESCO  و شهرداری استانبول برای ساخت و ساز در مرکز شهر وجود دارد و اکثر سازندگان ترجیح میدهند تا ساخت و ساز را در منطقه غرب استانبول yeni Istanbul  انجام دهند تا علاوه بر هوای تمیز فضای بیشتری را برای فضای سبز محوطه و خدمات رفاهی در محوطه به خریداران ارائه دهند .

۶– در انتخاب منطقه برای خرید ملک در استانبول، آیا شما منطقه خاصی را برای  مشتریان ایرانی توصیه میکند؟

بلی، کارشناسان شرکت با مطالعه و تحقیق در محلات و مناطق شهر استانبول، پروژه ها و املاک منطقه غرب ( بخش اروپائی استانبول ) را مناسبترین گزینه جهت معرفی به خریداران خارجی یافتند .

بخشی از دلایل ارجحیت این منطقه بشرح زیر می باشد :

* منطقه Yeni Istanbul در ۳۰ سال اخیر و بر اساس اصول و استانداردهای شهرسازی اروپا بنا شده و کلیه فضاهای مورد نیاز برای اسکان شامل فضاهای آموزشی ، تجاری ، درمانی و …. پیشبینی گردیده است.

۷– فاصله yeni Istanbul تا مرکز شهر چقدر است؟

با افتتاح خط metro bus در بزرگراه E5  زمان رسیدن به مرکز شهر به ۳۰ دقیقه کاهش یافته . ضمنا با انتقال تدریجی مراکز دولتی و افتتاح مداوم مراکز خدماتی، دانشگاهها، بیمارستانها، مراکز خرید و توریستی و هتلها در yeni Istanbul  نیازی به رفتن به مرکز شهر وجود ندارد

۸– کیفیت ساخت و مقاومت ساختمانهای مورد فروش در برابر زلزله چگونه است؟

از نظر مقاومت بناهای استانبول در برابر زلزله کل بناها به دو گروه قبل و بعد از زلزله ۱۹۹۹ تقسیم میشود. پس از این زلزله تمرکز بیشتری روی ضد زلزله بودن بناها انجام شد .

کیفیت ساخت پروژه های جدید ترکیه، مطابق آخرین استانداردهای اروپا است.  بخش پیمانکاری و ساخت و ساز ترکیه یکی از فعالترین و پویاترین پیمانکاران جهان است. در سال ۲۰۰۷ بیست و دو شرکت پیمانکاری و ساختمان سازی از ترکیه در فهرست بهترینهای مهندسی عمران جهان جای گرفتند که از این لحاظ  رتبه سوم جهان را  پس از کشور آمریکا و چین داراست.

۹– افزایش قیمت سالانه مسکن در ترکیه چقدر است؟

طبق آمار کشور ترکیه بازار مسکن در شهرهای بزرگ نظیر استانبول و آنتالیا رشد بین ۱۰% تا ۱۵% داشته و این رشد برای سالهای آتی نیز پبش بینی میشود البته در املاک توصیه شده توسط ما سود پیش بینی شده بین ۲۰% تا ۴۰% می باشد.

۱۰ – آیا امکان خرید خانه دست دوم توسط این شرکت وجود دارد؟

بلی علاوه بر خرید از شرکت سازنده ما میتوانیم خانه های دست دوم را نیز برای مشتریان خرید کنیم

۱۱-  از چه زمانی میتوانم درخواست اقامت ترکیه را پیگیری کنم؟

 پس از دریافت سند مالکیت  (Tapu)

۱۲-  پروسهٔ بررسی درخواست اقامت ترکیه چه مدت است؟

پس از دریافت سند خریدار سند ملکی خود بعلاوه سایر مدارک درخواست شده را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود برده و ویزای یکساله خرید خانه به پاسپورت خریدار الصاق میگردد.

شهرهائی که نمایندگی ترکیه در آن موجود است  تهران، تبریز، ارومیه، مشهد، کابل ، مزار شریف و هرات می باشد

۱۳– قیمت یا متراژ واحد خریداری شده آیا ممکن است در دریافت اقامت تاثیر بگذارد؟

برای دریافت اقامت یک خانواده خیر

۱۴- آیا این مجموعه پوسهٔ درخواست اقامت ترکیه من را انجام میدهد؟

بله، اخذ اقامت ترکیه یکی از خدمات پس از فروش ما  به خریداران املاک از این شرکت می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]

خدمات حقوقی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

وکیل املاک

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات دانشجویی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات ترجمه رسمی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات بیمه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.